Çok değerli misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle sizler gibi değerli ve başarılı insanlar arasında bulunmaktan onur duyduğumu belirtmek istiyorum.

2008 yılında Kagider tarafından Garanti Bankası ve Ekonomist dergisi işbirliği ile düzenlenen, Türkiye’de yılın kadın girişimcisi yarışmasında 806 bayan arasından Türkiye 2.si seçildim.2010 yılı Kasım ayında Milli Prodüktivite Merkezi tarafından Antalya Maritim otelde düzenlenen 16.Dünya verimlilik kongresinde 2009 yılının Verimli İşkadını seçildim.

Kayserili işçi bir ailenin çocuğuyum. Erciyes Üniversitesi İ.İ.B.Fakültesi İşletme bölümü mezunuyum. Şehir dışında okuma hayalim, Anadolu düşüncesine sahip çok değerli babam sayesinde gerçekleşmedi. Ancak her işte bir hayır vardır.Üniversiteyi Kayseri’de okumuş olmam bana Kayseri’de iş hayatına başlama şansını verdi. 91 yılı itibariyle Kayseri Organize Sanayi bölgesinde bulunan o dönemin en güçlü yatak üreticilerinden biri Cennet yataklarında işe başladım.91 yılı yani bundan 20 yıl öncesi organize sanayi bölgesi bu kadar yoğun üretim ve istihdam hacmine sahip değildi. Tahmin edeceğiniz üzere o dönemde çalışan bayan sayısı oldukça azınlıktaydı. Söz konusu firmada 6 yıl kadar tecrübe edinmek adına farklı departmanlarda yönetici olarak çalıştım.

Bilindiği üzere 90’lı yıllarda mobilya sektörü hızla gelişmeye başlamıştı. Bununla bağlantılı olarakta mobilya yan sanayi alanında faaliyet gösterilebilir düşüncesiyle 97 yılı Temmuz itibariyle 27 yaşında yani oldukça genç sayılabilecek bir yaşta kendi şirketimiz olan  Elmacıoğlu Tekstil A.Ş.’nin başındaydım. Sonuçta 97 sonunda Yatak ve kanepede hem ana malzeme hem de ara malzeme olarak kullanılan keçe üretimine başladım. 14 yıldır da Elmacıoğlu Tekstil A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığını yürütmekteyim.

Mobilyada ara malzeme olarak kullanılan Faaliyet konumuz olan keçe imalatıyla ilgili biraz bilgi vermek gerekirse; öncelikle tekstil atıklarını topluyoruz. Burayı özellikle vurgulamak istiyorum. Üretim aşamasında çevreyi çok kötü kirlettiğimiz günümüz dünyasında, çevre bilincinin oluşmasına ciddi katkı sağladığımızı düşünüyorum. Sonuçta geri dönüşüm teknolojisi ile atıkları sanayiye kazandırıyor ve yaşam alanlarımıza biraz daha nefes aldırıyoruz. Topladığımız atıkları pamuk balyaları şeklinde tarama işleminden geçiriyor, iğneleme safhası sonrası fırınlıyor ve standart ebatlarda balyalama işlemini gerçekleştiriyoruz. Sonrasında yatak ve mobilya sektöründe yayların üzerine koruyucu olarak kullanılan ortalama ömrü 10 yıl olan ürünümüz oluşuyor. Firmamızın üretim kapasitesi yıllık 15.000 tondur. Bu da şu anlama geliyor, yılda 5.000.000 adet tek kişilik yatakta Elmacıoğlu imzasını taşıyan keçeler bulunmaktadır. 
Peki 14 yıldır neler yaptım? Elmacıoğlu Tekstil A.Ş. kurulduğunda 5.000 metrekarelik kapalı alana sahipti. 10 çalışanı vardı. Burada parantez açıp sizinle özel bir anımı paylaşmak istiyorum; kurulduğumuz ilk hafta bu kadar kapalı alanı nasıl dolduracağım diye düşünüyor hatta acaba birazını kiraya mı versem diye aklımdan geçiriyordum. Ne güzeldir ki geçen zaman öyle güzel fırsatlar çıkardı ki şuan Edirne organize sanayi bölgesindeki yerimizde dahil toplam 50.000 mt2 arsası, 20.000 mt2 kapalı alanı, 130 çalışanı ve 20 adet araç filosu ile 35 ülkeye ihracat yapan Elmacıoğlu Tekstil A.Ş.var artık iş dünyasında. Yani sonuçta ilk yıllarda hayal bile edemediğim, şu anda çok önemsediğim ve gurur duyduğum bir büyüklüğe ulaştık.

Büyüme ve gelişmeyle bağlantılı olarak karşımıza fırsatlar çıkmaya ve teklifler gelmeye başladı. 2003 yılında Arabistan’ın en büyük yatak imalatçısından ortaklık teklifi aldık. Bizden anahtar teslimi keçe fabrikası kurmamız istendi. %50 ortaklık öneriliyordu. Doğrusu teklif cazip gelmişti ve projeyle ilgili fizibilite çalışması yaptırma kararı aldık. 6 ay kadar süren araştırmalarımız sonucunda ise Arabistan’da iş hayatında olmak isteyen bayanların karşılaştıkları sorunlar nedeni ile projeyi erteleme kararı aldık. Ancak dünyadaki hızlı değişim ve gelişimi göz ardı etmeyerek şartların uygun olması durumunda yeniden ülke dışında yatırımlara açık olma kararımız mevcut. Artık ülkeleri geziyor, araştırma yapıyoruz. Üstelikte ilk defa Arabistan imalat sektöründeki firmaları gezebilen bayan girişimci olduğum söylenmekte.

İş hacmimizin büyümesiyle bağlantılı olarak satış imkânlarımızda arttı. Balkan ülkeleriyle çalışmaya başladık. Dünyadaki hızlı değişim ve dönüşümle bağlantılı olarak kar marjlarının düşmesi maliyetleri minimize etmemizi gerektirdi. Daha fazla irdelememiz gerektiğini ortaya çıkardı. Bununla bağlantılı olarak hem nakliye hem de zamandan tasarruf ederek müşteri memnuniyetini artırmak adına Edirne Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmanın rasyonel olacağını düşündük ve 10.000 metrekarelik yer aldık. Bu gün itibariyle inşaat devam etmekte olup 2012 yılında üretime başlamayı hedefliyorum.

Üretim ve yöneticilik görevlerimin, dışında gerek işimle ilgili, gerekse sosyal sorumluluk çerçevesinde meslek örgütlerinde ve STK’larında hizmet vermek bana keyif veriyor beni geliştiriyor. KAYSO’nun ilk bayan meclis üyesiyim. Yönetim Kurulu yedek üyesiyim. Ayrıca Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu ilk dönem başkan yardımcısıyım. Evliyim. Dünya tatlısı ve yaşam sevincim olan çocuk annesiyim. Gerek kuruluş aşamasında gerek faaliyetlerimizin yürütülmesinde bana destek ve güven veren, beni yetiştiren, kendisinden çok şey öğrendiğim, öz babamdan farksız olan kayınpederime iş hayatına beni kazandırdığı için çok minnettarım. Bana böyle güzide bir topluluk karşısında konuşmak için zaman ve değer verdiğiniz için çok teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum.