×

Uyarı

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: E:\_phpHost\antalyakadingirisimciler.org\www\album\resim\album\secim
×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: album/resim/album/secim

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na Işık Yargın, başkan yardımcılıklarına Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimcilerini temsilen Yasemin Barut Yıldırım,  Alanya  Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimcilerini temsilen de Burcu Haboğlu Baba seçildi.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na yeniden Işık Yargın seçildi.

ATSO’da yapılan seçime Antalya ve ilçelerde faaliyet gösteren kadın girişimciler katıldı.  Seçim sonucu 28 kişilik Antalya İl Kadın Girişimler Kurulu’nun başkanlığına Işık Yargın, başkan yardımcılıklarına Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimcilerini temsilen Yasemin Barut Yıldırım,  Alanya  Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimcilerini temsilen de Burcu Haboğlu Baba seçildi.

Seçim dolayısıyla yapılan toplantıda bir konuşma yapan ATSO Başkan Yardımcısı Adnan Vucudi Özen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kadın girişimci sayısını arttırmak amacıyla Kadın Girişimciler Kurulları oluşturulduğunu belirterek, Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun da 27 Haziran 2008 tarihinde ATSO koordinatörlüğünde çalışmalarına başladığını söyledi.

Kurulun, kadın girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ile girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak üzere kurulduğunu belirten Özen geçtiğimiz iki yılda, Kurul tarafından ev hanımlarına yönelik iş kolları ve şirket kurma konularında araştırmalar yapılıp raporlar hazırlandığını, okullarda girişimcilik konusunda eğitimler düzenlendiğini bildirdi.

ATSO olarak İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun çalışmalarını çok önemsediklerini ifade eden Özen, “ATSO olarak, kadın istihdamının, fırsat eşitliğinin, genel ve mesleki eğitimin, yerel ve ulusal düzeyde, daha fazla gündemde tutulması, ülkemizin aydınlık geleceğini kurmak için öncelikli görevlerimizin başında gelir. Kadın girişimcilerimiz son derece başarılı projelere imza atıyorlar. Biz, bu başarılardan gurur duyuyoruz. Daha fazla başarı örneği görmek istiyoruz. Toplum için kadın girişimcilerimizin rol model olmalarını istiyoruz. Buna destek olmak için gayret sarf ediyoruz” dedi.

Antalya İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın ise, önümüzdeki dönemde Antalya ve bölgesinde kadın girişimci sayısını arttırmak için çalışmalar yapacaklarını söyledi. Yargın ve ekibi 2 yıl süre ile görev yapacak.

{gallery}resim/album/secim{/gallery}