TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi ve teşvik edilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “Üretimde Fikirde Girişimcilikte Fark Yaratan Kadınlar” 2015 Yılı Antalya’nın Kadın Girişimcileri Yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri ATSO Meclisinde yapılan törenle verildi. 

İcra Komitesi ve kurul üyelerinin de hazır bulunduğu törende, “İşyeri Açarak Üretim ve Ticaret Yapanlar” kategorisinde; “Solucan Gübreli Topraksız Tarım” projesi ile  birinci olan Halise Şenerol’a, “Sebze Tohumu” projesi ile ikinci olan Büşra Yapıcı’ya ve “Organik Ürünler Dosyası” projesi ile mansiyon ödülüne layık görülen Ayşe Kozuk’a ödülleri  ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu ile Meclis Başkan Yardımcısı Nilay Akbaş Yıldırım tarafından verildi.   

“Evde Üretim Yapan Kadın Girişimciler” kategorisinde ise; ‘Ebru Desenli Telefon Kılıfı’ projesi ile birinci olan Sinem Tosunoğlu’na, ‘Miyuki Sanatı Kolye’ projesi ile ikinci olan Şebnem Gür’e, “Keçe Yastık Gelincik Tarlası” projesi ile üçüncü olan Tülin Öztürk’e ve “Geleneksel Motiflerin İşlendiği Özel Tasarımlı Plaj Terliği ve Plaj Halhalı” projesi ile mansiyon ödülüne layık görülen Sabiha Ertaş’a ödülleri ATSO Meclis Başkanı İzzet Bayar, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi  ve TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi doğal üyesi Ali Bahar, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu ve TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Deniz Ekici tarafından verildi.   

Ödül töreni sonrasında bir açıklama yapan TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu,  “Antalya genelinde kadın girişimciliğini teşvik etmek amacı ile gerçekleştirdiğimiz yarışma özellikle ev eksenli ürünler olmak üzere üretimde, fikirde, girişimcilikte fark yaratan kadınların başarı hikayelerini gündeme taşımak, cesaretlendirmek için vesile olmaktadır. Bu yıl yarışmaya katılımın ve ilginin yüksek olması girişimcilik bilincini ve cesaretini her geçen gün arttırdığımızı gösterdi.

Sonuçları açısından değerlendirdiğimizde, bu yarışma ile başvuruda bulunan tüm kadınlarımız ürünleri, iş fikirleri konusundaki başarılarına dikkat çekerek ve farkındalık yaratarak kazanım elde ettiler. Bundan sonraki süreçte de çeşitli platformlarda tanıtımları yönünde fırsatlar sağlamaya devam edeceğiz. Başvuruda bulunan tüm yarışmacılar için Akdeniz Üniversitesi ve kurumlar işbirliği ile düzenleyeceğimiz çalıştaylar ile akademisyenler ve konularında uzman kurum temsilcilerinin eğitim seminerleri, atölye çalışmaları ile tasarım, pazarlama, marka değeri kazandırma, ürün geliştirme, e-ticaret, iletişim teknikleri konularında bilgi transferi yaparak ürün ve fikirlere profesyonellik kazandırmak, ekonomiye dönüşümü sağlamak üzere destek olmaya devam edeceğiz. Tüm yarışmacıları girişimcilik yönünde cesaretlerinden dolayı kurulumuz adına kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.