Antalya Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, Antalya genelinde kadın girişimciliğini teşvik etmek amacıyla “Üretimde Fikirde Girişimcilikte Fark Yaratan Kadınlar” 2016 Yılı Antalya’nın Kadın Girişimcileri Ödüllü Yarışması”nı düzenlemiştir. Bu viagra sildenafil yıl beşincisi tertiplenen yarışmaya, evde üretim yaparak ürünlerinin satışını gerçekleştiren ya da işyeri açarak, şirket kurarak ticari faaliyet yürüten, ailesine, topluma ve ülke ekonomisine fayda sağlayan tüm kadın girişimciler davetlidir.


Antalya’nın Kadın Girişimcileri Ödülleri iki kategoride verilecektir:
1- İşyeri açarak üretim ve ticaret yapan kadın girişimciler
Antalya, Alanya, Manavgat, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odaları ile Antalya, Kumluca Ticaret Borsaları ve Esnaf ve Sanatkârlar Odalasına kayıtlı gerçek ve tüzel kişilere açıktır.

2- Evde üretim yapan kadın girişimciler
Evde üretilen ve pazarlanabilen ürünler (Gıda ürünleri hariç) dikkate alınacaktır. Oda kaydı şartı aranmayacaktır.

2012-2013-2014-2015 Yılları Antalya’nın Kadın Girişimcileri Yarışmalarında dereceye giren yarışmacıların da dereceye girdikleri ürünlerden farklı olmak koşulu ile başvuruları kabul edilecektir. Bununla birlikte, İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU
Teslim Şekli: Yarışmaya katılacak olanlar, www.antalyakadingirisimciler.org web sitesi üzerinden veya Antalya, Alanya, Manavgat, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odaları ile Kumluca Ticaret Borsası’ndan temin edecekleri başvuru formlarını, elektronik ortamda doldurarak, ürün ve faaliyetleri ile ilgili belge veya ürün örnekleri ile birlikte başvuru dosyasını bahsi geçen Odalara teslim edeceklerdir.

Yarışmaya katılan her ürün/dosya, başvuru formu ve bunların paketlendiği kapalı paket veya zarf şeklinde teslim edilecektir. Zarfın/paketin üzerine tekrarlanmayan 4 harf ve 4 rakamdan (Örnek: ABCD 0123) oluşan 8 hanelik kişisel şifre (rumuz) oluşturulmalıdır.

Son Teslim Tarihi: Ürün ve dosyalar 25 Nisan 2016 Pazartesi günü saat 17.30’a kadar teslim edilecektir.

DEĞERLENDİRME
Başvurular Seçici Kurul tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda değerlendirilecektir.

Değerlendirme Kriterleri
1. Ürün/hizmet fikrinin özgünlüğü
2. Ürünün/hizmetin yarattığı ekonomik fayda
3. Ürünün/hizmetin yarattığı toplumsal fayda
4. Girişimcinin ürün/hizmet geliştirme düzeyi
5. Girişimcinin ürün/hizmet fikri geliştirilirken müşterilerle, kurumlarla işbirliği yapılması

ÖDÜLLER
Her iki kategoride birincilere 5.000.-TL/kişi, ikincilere 3.000.-TL/kişi, üçüncülere de 2.000.-TL./kişi para ödülü verilecektir. Ayrıca, her iki kategoride de birer katılımcıya mansiyon ödülü ve bütün dereceye girenlere plaket ile berat verilecektir. Her iki kategoride ödül alan tüm yarışmacılara 7. Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı’nda yer alacak TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu standında ürünlerini sergileme fırsatı verilecektir.

Detaylı bilgi için:
KOBİ ve Yatırım Destekleri Müdürlüğü
Nüket İyidoğan-Aynur Tırnaksız
Tel: 314 38 17 – 18

İlgili Dosyalar:
Yarışma Taahhütnamesi
Yarışma Başvuru Formu
İşyeri Açarak Üretim ve Ticaret Yapan Kadın Girişimciler Başvuru Dilekçesi Örneği
Evde Üretim Yapan Kadın Girişimciler Başvuru Dilekçesi Örneği