KADINLARA DAVET

Kadın Girişimciliğinin önemine defalarca değinmiş idim. İçinde “kadın” kelimesi olan her cümle doğal pozitif bir beklenti yaratıyor.

İster beyninizden geçirirken, ister kulağınıza ulaşan ses dalgalarından  tam da böylesi bir etki ile

kabul görüyor. Karşı cins için kadın can kurtaran simidi. Haberimiz yok dersek  hiç de dürüstce olmayacaktır. Siyaset mi yapılacak “kadın”lara güveniyorum, sivil kurumlarda yönetici mi olunacak “kadın”lara güveniyorum,

yenilikçi bir lansman mı yapılacak “kadın”lar lazım. Büyük bir halenin içerisinde alan ve satan memnuniyetinde durum nasıl bakmak lazım. Kadına biçilmiş roller halka yaklaşmak, mesaj vermek, sempatisinden yararlanmak,

kadının sabır ve azmi hiç de yabana atılası değil…

İyi hoş da  kadının inisiyatif kullanmasında önü açık değil. Reçeteler verilerek, alanlar çizilerek, karar mekanizmasının yardımcı gücü ama kurmay gibi göstermek ustalığı ile kadın ve erkeğin önlü arkalı duruşları genel resmin ta kendisi.

Karşı cinsin ben söyleyeyim “kadın” yapsın, köprü-ayı-dayı fikrinin  kokusu burcu burcu burnumda. Hal böyle olunca bu genel durumun içinden sıyrılarak başarmış kadına dikkat çekmek, kadından beklentilerde karşı cinsin fikrinin “kullanma” odağından uzaklaştırabileceği umudum besleniyor.

Bizler TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu olarak girişimci kadınlar arasından Ekonomik ve toplumsal değer yaratan, kadının üretici olarak ekonomik değer yaratma süreçlerini evden başlayarak ticari faaliyete dönüştüren, ürünlerde,

hizmetlerde ve iş yapış yöntemlerinde değişiklik yapan, farklılık ve yenililikleri uygulayan kadınları bulmak için yarışma yapmaya karar verdik.

Artık lanse edilmesinin de zamanı geldi zira sonbaharın ikinci ayını  da ifa etmeye başladık. Kurulun başkanı olarak bu iş dergisinin kadın girişimcisi İlknur Fidan Kepez’den çıkan bu fikri bu sayıda yayınlamak şansım ayrıca beni çok hoşnut etmekte.

Efendim; Yılın Girişimci Kadınları Ödülleri iki kategoride yapılacaktır.

1-Evde üretilen ve Pazarlanabilen Ürün  Ödülü

2-İşyeri açarak/kooperatif veya vakıf kurarak ekonomiye katılmış girişimci Kadın Ödülü Antalya ili genelinde KADIN GİRİŞİMCİLİĞİNİN teşvik edilmesi de amacımızdır.

Antalya ilindeki %51 den fazla hissesi Kadın Girişimciye ait olan ve karar mekanizmalarında yerini almış kadınlara ait işletmeler ve evinde üretim yaparak pazarlayan kadın girişimcilere, kadın üretim kooperatiflerine, vakıflara yönelik olarak yapılacak bu çalışmayı önemsiyoruz.

Tüm kadın girişimciler davetlisiniz. Antalya’da ürün ve hizmet üretenler; Ödül Başvuru Formlarını buradan indirebilirsiniz.