×

Uyarı

JFolder: :files: Yol bir klasör değil. Yol: E:\_phpHost\antalyakadingirisimciler.org\www\album\resim\album\yarisma2012
×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: album/resim/album/yarisma2012

 

“2012 Yılı Antalya’nın Kadın Girişimcileri Yarışması”nda dereceye giren kadın girişimcilere plaket ve sertifikaları Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı'nda verildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. ATSO Meclis Salonu’nda Meclis Başkan Vekili Yeliz Gül Ege’nin başkanlığında gerçekleşen toplantıda, “2012 Yılı Antalya’nın Kadın Girişimcileri Yarışması”nda dereceye giren kadın girişimcilere plaket ve sertifikaları verildi.

{gallery}resim/album/yarisma2012{/gallery}

Evde Üretim Yapanlar Kategorisinde dereceye giren Fatma Gürses, Sevgi Öntürk Terlemez ile Züleyha Bayram ödüllerini ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ın elinden aldı. İşyeri Açarak Üretim ve Ticaret Yapanlar Kategorisi’nde dereceye giren Aynur Ejder, Pınar Kıymaz ve Ayşe Kozuk’a ödüllerini ATSO Meclis Başkan Vekili Yeliz Gül Ege, Mansiyon almaya hak kazanan Özlem Akıncı ve Hacer Sarıkaya’ya ise ödüllerini İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Işık Yargın verdi.

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, ilk kez düzenlenen yarışmanın kadın girişimciliği konusunda farkındalık yaratmak için büyük önem taşıdığını söyledi. Türkiye’de kadın girişimci sayısının, gelişmiş ülkelere göre çok geride kaldığını söyleyen Budak şunları kaydetti;

“Kadınlar Girişimciler Yarışması’nda ödül alan sizleri yürekten tebrik ediyorum. Buraya emek veren başta Işık Hanım olmak üzere kadın girişimciler kurulumuzu da tebrik ediyorum. Çok önemli odamız için de, kadın girişimciler kurulumuzun bu çalışmaları aslında hepimize moral veriyor ve dikkatleri de bir yere çekmek üzere bu yarışmalar düzenleniyor. Özellikle ben şunu ifade etmek istiyorum. İran’da kadınların iş hayatına katılma oranını bilir musunuz? Yüzde 29. Türkiye’de ise yüzde 27. Kadınların iş hayatında ne kadar etkin olduğunu bu rakamlarla görebiliyoruz. Türkiye’de 7 milyon kadın iş hayatında ama bunun büyük bir kısmı aslında tarım sektöründe çalışıyor. Fakat gelişmiş ülkelere baktığınız zaman Almanya’da 18 milyon, İngiltere’de de 13 milyon kadın iş hayatında. Bu şu demek, oradakiler daha çok sanayi iş kolunda ve aynı zamanda da iş hayatının tam ortasında. Girişimci kadın sayısına bakarsanız bizim meclisimizden zaten bellidir. Türkiye’de 80 bin girişimci kadın var. Almanya’da 450 bin, Fransa’da 350 bin kadın girişimci iş hayatında. Geçenlerde YGS sınavındaki sonuçlara dikkat ettiniz mi bilmiyorum, kız çocuklarımız erkekleri çok fazla geçti. Bu şu demek, eğer imkan tanınırsa, eğer fırsat eşitliği olursa kızlarımız kadınlarımız çok başarılı noktalara gelecektir. Hem sosyal, hem ekonomik, hem eğitim anlamında bu verilirse çok önemli noktalara gelinecek. Hele sermaye sorunu aşılırsa, küçük sermayeler verilirse, Türkiye ekonomisini her zaman söylediğimiz gibi kadınların da iş hayatına girmesiyle 2023 yılındaki 10’unculuk hedefine ancak ulaşabiliriz. O yüzden ben kendilerin tebrik ediyorum.”

“2012 Yılı Antalya’nın Kadın Girişimcileri Yarışması”nda Ödül alanlar şöyle;

Evde Üretim Yapanlar Kategorisinde;

1. Fatma Gürses (Örgü Oyuncaklar) Alanya

2. Sevgi Öntürk Terlemez (Nar Çiçekli nazarlık) Alanya

3. Züleyha Bayram (Yatak örtü + kırlent) Manavgat

 

İşyeri Açarak Üretim ve Ticaret Yapanlar Kategorisi;

1. Aynur Ejder (Örgü oyuncaklar) Kumluca

2. Pınar Kıymaz (Maske, şal, takı) Antalya

3. Ayşe Kozuk (Çini ürünler) Antalya

 

Mansiyon (Evde Üretim Yapanlar);

Özlem Akıncı (Keçe nakışı tablo) Antalya

Hacer Sarıkaya (İğne oyası havlu kenarı) Manavgat