Makaleler

“Girişimcilik” iklimi devam ediyor. TOBB liderliğindeki Global Girişimcilik Haftası etkinliklerinin ardından ANSİAD 9. Girişimcilik Haftası çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Benim kızlarım vardır. Onlar ışıklı kızlardır ve bir çekim güçleri olduğuna inanırım. Gönül nüfusuna geçtikleri yer çalışma ortamlarımızdır.

Global Girişimcilik Haftası 14-20 Kasım tarihlerinde TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu olarak Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği yaparak liselerde ‘’Girişimcilik’’ eğitimlerimizi gerçekleştirdik.

Eğriyi doğruya denk getirme ustalığımızı parlatan bir süreçten geçiyoruz. Doğal bir afet oldu ''amma, bak geçtiyi'' anlatmak için hasarlı evlere davet bu özelliğimize tüy dikti.

Kadının ekonomiye kazandırılması ile ilgili uygulanan politikaların yaygınlaşması ile” niyetin iyi” ama uygulama sırası ve sonrasındaki komplikasyonlara bakınca da “iyi değerlendirme” yapmaya ihtiyaç olduğu sonucunu çıkarıyorum.

Başlıktaki konu için verdiğim söz üzerinden iki hafta geçti.

Bu haftaki yazım tam haber tadında olacak. 2010 yılı Nisan ayında Kovanlık köyünde başladığımız çalışmalarımızın geldiği noktadan bahsetmek istiyorum.

“Tarihin derinliklerine dalmak” deyimi ile müsemma bir trans haliyle tutkuyla bağlı olduğum bu coğrafyanın derinliklerine bakıyorum.

15-16.Mayısta 66.TOBB Genel Kurulu için ATSO Yönetim Kurulu Başkanı, üyeleri, delegeleri, Kadın Girişimci Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri Ankara’daydık.