Toplantı Tarihi    : 03.10.2017
Toplantı Saati     : 10.30
Toplantı No        : 2017/33
Toplantı Türü     : Olağan

1- Açılış ve Yoklamanın Yapılması:
Toplantı, KGK Başkanı Serap Kocaoğlu tarafından katılımın yeterli olduğu belirtilerek açılmış gündem onaya sunulmuş ve onaylanmıştır.

2- Gündemin Belirlenmesi:

  1. Antalya Shoppıng Days değerlendirme çalışmaları
  2. ‘’Kadınsan Yaparsın’’ Buluşmaları
  3. KGK Üye İletişim Kahvaltı programı
  4. Dilek ve temenniler.


3- Gündemdeki Konuların Görüşülmesi:

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İcra Komitesi’nin 03.10.2017 tarihli ve 2017/33 sayılı Ekim Ayı Olağan Toplantısında;

1.    TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu olarak, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda Kadın Girişimciler Kurulu kurulması konusunda TOBB Girişimcilik Müdürlüğü ile sözlü görüşmeler yapılmıştır. TOBB Girişimcilik Müdürlüğü, Antalya’nın bu organizasyona öncülük etmesinden memnuniyet duyacağını belirtmiş ve işbirliği kapsamında destek vereceklerini ifade etmiştir. Bu çerçevede Kıbrıs Türk Ticaret Odası ev sahipliğinde, bir etkinlik düzenlenmesi planlanmaktadır. TOBB Girişimcilik Müdürlüğü ve üst kurul üyelerinden bir heyet ile Antalya KGK Icra Kurulu Üyelerininde katılımı ile müsaitlikleri dahilinde, ATSO Başkanı Sn. Davut Çetin ve Yönetim Kurulu üyeleri ile TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da bu etkinliğe davet edilmesi, bu vesile ile K.K.TC. ie Antalya arasındaki ticari işbirliği görüşmelerinin de gündeme getirilmesi hususunun Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verilmiştir.

2.    Bilindiği üzere Shopping days etkinliği kapsamında, Antalya KGK bir pilot çalışma başlatmış olup, belirlenen güzergâhta faaliyet gösteren işletmelerin memnuniyetiyle tamamlanmıştır. ATSO’nun koordinatörlüğünde, Antalya  KGK’nında desteği ile işletme sahipleri tarafından ticari faaliyetlerine olumlu katkı sağlayacak çözüm önerilerinin gündeme getirilmesi talep edilmiştir. Bu bağlamda, güzergahtaki kadın işletme sahiplerinin katılacağı bir toplantı yapılması önerilmektedir. Antalya KGK’nın öncülüğünde ve Muratpaşa Belediye Başkanın da katılım ile düşünülen bu toplantının gündemi, esnafın güzergaha yönelik iyileştirme önerilerinin sunulması ve talepleri olacaktır. Toplantıya uygun görülmesi durumunda, ATSO Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin davet edimesi düşünülmüştür. Önerinin uygun görülmesi halinde gerekli görüşmeler yapılarak toplantı tarih ve yer (Muratpaşa Belediyesi veya ATSO toplantı salonlarında) planlanması hususlarının Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verilmiştir. 

3. Kadınsan Yaparsın Buluşmaları, iş yapan ve iş yapmayı düşünen kadınların bir araya    gelmesi, tüm katılımcıların hikayelerini paylaşması amacıyla gazeteci, yazar ve eğitmen, Kadınsan yaparsın kitabının yazarı Tuba İZLE tarafından gerçekleştirilen bir etkinliktir. Etkinliğin amacı, ilham almak, işbirliği fırsatlarını düşünmek ve kadın girişimcilerin birbirlerine nasıl bir katkı da bulunabileceğini konuşmaktır. Başta İstanbul , İzmir, Ankara, Bursa, Marmaris olmak üzere 2016 yılından itibaren değişik illerde düzenlemekte olup, temmuz 2017’de  19.cusu gerçekleştirilmiştir. Haziran 2017’de bu etkinlikle ilgili Tuba İZLE ile ilk temaslar başlamış olup, etkinliğin sonbahar döneminde yapılmasının daha verimli olacağına karar verilmiştir. Toplantı detay içeriği ve bütçesi Kasım ayı icra kurulu toplantısında gündeme alınarak, yönetim kuruluna sunulacaktır.
4.  KGK aylık resmi olmayan üye iletişim kahvaltılı toplantı programının 17 Ekim 2017 Çarşamba günü saat: 09.00 – 12.00 saatleri arasında Akra Barut Otel Pablito’ da yapılmasına karar verilmiştir.

5-    Antalya KGK olarak kırsal ve saha çalışmalarının ağırlıkta olduğu girişimcilik ve istihdam destek projelerine devam edilmesi bu kapsamda Ekim Ayı içinde Kovanlık Köyü başta olmak üzere çevre ilçe ve köylere yapılacak ziyaretler ile çalışmaların içerikleri talepler yönünde oluşturulacaktır. Paydaş olduğumuz Baka Projesi ile Zeytinköy Kadın Emeği Değerlendirme Merkezindeki çalışmalara ve kurumların Antalya KGK işbirliği talepleri ile çalışmalara destek verilmesine devam edilmesi görüşülmüştür.

6.Dilek ve Temenniler.

Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, gündemde başka madde olmadığından, bir sonraki toplantının Kasım ayı ilk haftasında  yapılacağını belirterek bir sonraki toplantıda görüşmek dileğiyle toplantıyı kapatmıştır.