Toplantı Tarihi   : 01.11.2017
Toplantı Saati   : 10.30
Toplantı No       : 2017/34
Toplantı Türü    : Olağan

1- Açılış ve Yoklamanın Yapılması:
Toplantı, KGK Başkanı Serap Kocaoğlu tarafından katılımın yeterli olduğu belirtilerek açılmış gündem onaya sunulmuş ve onaylanmıştır.

2- Gündemin Belirlenmesi:

1-    Antalya Shoppıng Days değerlendirme çalışmaları ve toplantı düzenlenmesi 
2-    KGK Antalya Kadın Girişimciler Yarışma çalışmaları 
3-    ‘’Kadınsan Yaparsın’’ Buluşmaları 
4-    Normal Üye başvuru talebi
5-    Kasım ayında yapılacak olan çalışmaların değerlendirilmesi
6-    Dilek ve temenniler.3- Gündemdeki Konuların Görüşülmesi:

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İcra Komitesi’nin 01.11.2017 tarihli ve 2017/34 sayılı Kasım Ayı Olağan Toplantısında;

1. Shopping Days etkinliği kapsamında, işletme sahipleri tarafından ticari faaliyetlerine olumlu katkı sağlayacak çözüm önerilerinin gündeme getirilmesi amacıyla Aralık ayı içerisinde ATSO Meclis salonunda yapılması planlanan, Muratpaşa Belediye Başkanı, ATSO Başkanı ve Shoppıng Days etkinliğine katılan ticari işletmelerin katılımı le gerçekleşecek olan toplantı çalışmalarının KGK Üyesi Fulya Sarman tarafından yürütülmesine karar verilmiştir.   

2. TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu 2017 Kadın Girşimciler Yarışması ile ilgili  başvurular tamamlanmış olup, 4 ayrı kategoride toplam 14 başvuru gelmiştir. Jüri üyelerinin asil üyeliklerine; Yönetim Kurulu üyesi Ali Bahar, KGK İcra Kurulu üyesi Prof Dr. Fulya Sarvan, KGK üyesi İmral Atılgan, KOSGEB Müdürü Kazım Akgün, Netizen Dijital Pazarlama Ajansı Başkanı Ümit Öncel ve yedek üye olarak da  İşkur Md. Yrd. Semra Kokurcan’ın seçilmesi, 13 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 15:00’da başvuruların jüri üyeleri tarafından değerlendirilmesi, ödül alacak başvuru sahiplerine 21 Kasım 2017 tarihinde yapılacak olan Meclis toplantısında plaketlerinin verilmesi hususlarının Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verilmiştir
  
3. 24 Ağustos 2017 KGK toplantısında alınan karar doğrultusunda, Kasım 2017’de yapılması planlanan “Kadınsan Yaparsın Buluşmaları” etkinliğinin 21 Kasım 2017 Cuma günü saat 14.00’da Odamız Konferans Salonunda yapılmasına karar verilmiştir. Bu etkinlik, gazeteci, yazar ve eğitmen Tuba İzle tarafından Mart 2016’da İstanbul’da başlayıp, Ankara, Bursa, İzmir, Marmaris ve  Bodrum’da toplamda 500 kadının katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
Etkinliğin amacı, iş yapan ve iş yapmayı düşünen kadınların bir araya gelerek, birbirleriyle tanışmaları, hikâyelerini paylaşmaları ve işbirliği kurmalarıdır. Etkinliğe katılanlar, daha sonra sosyal medya üzerinden ulusal bazda bir kapalı gruba dahil olmaktadırlar. Böylece, birbirleri ile etkileşim halinde olmaları ve işbirliği yapmaları için bir zemin oluşturulmaktadır. Kurul dışından, iş yapmayı düşünen kadınlar ve diğer illerden kadınların katılımı da olmaktadır. Kurul tarafından bu etkinliği yönetecek Eğitmen Tuba İlze’ye eğitim bedeli olarak 2.000 TL+KDV ödenmesi, ulaşım ve konaklama giderlerinin karşılanması hususlarının Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verilmiştir.

4. KGK kuruluna gelen Normal üye başvuru formu incelenmiş olup, Alpin Peyzaj Mimarlığı Tarım Turizm İnşaat Ticaret İthalat ve İhracat Limited Şirketi yetkilisi Fatma Erdoğan Biçer’in Normal üye kontenjanına alınmasına karar verilmiştir. 
 
5.  KGK’nun 2017 iş planında yer alan Yeşil İşletmeler-Çevre Bilinci ve Tasarruf Projesi ile ilgili olarak Eğitim Çalışma Grubu hazırlıklarını yürütmektedir. Bu projenin hazırlıklarını destekleyerek, daha verimli bir proje olmasını sağlayacağı düşünülerek, Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Aynur Nilgün ve Yeşil İşletmeler Proje Koordinatörü KGK üyesi Gözdegül Başer’in 7-9 Aralık 2017 tarihleri arasında Odamızda yapılacak olan Yenilenebilir Enerji Kaynakları Eğitimine ücretsiz katılımı talebinin Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verilmiştir.

6. Kagider’in düzenlemiş olduğu ve illerde gerçekleştirdiği ‘’Kadın Liderler aranıyor’’ projesini işbirliği içinde Antalya’da gerçekleştirilmesi.
7. 16 Kasım 2017 tarihinde KGK üyelerinin katılımı ile Kovanlık köyü ziyareti yapılmasına karar verilmiştir.
    
4. Dilek ve Temenniler.

Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, gündemde başka madde olmadığından, bir sonraki toplantının 20.12.2017 tarihinde yapılacağını belirterek bir sonraki toplantıda görüşmek dileğiyle toplantıyı kapatmıştır.